Poradnie specjalistyczne Pszczyna

PORADNIE SPECJALISTYCZNE

 • Poradnia ortopedyczna specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób i urazów narządu ruchu.

  Nasi specjaliści zajmują się również profilaktyką i terapią wrodzonych oraz nabytych zaburzeń w funkcjonowaniu narządów ruchu. W przypadku konieczności lekarze zlecają dodatkowe badania specjalistyczne, takie jak: RTG, USG, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa.

 • W Ośrodku Symetria wykonywane jest USG ortopedyczne

  – jest to nieinwazyjna, atraumatyczna metoda diagnostyczna pozwalającą na ocenę tkanek miękkich, więzadeł, ścięgien oraz chrząstki stawowej. Zaletą tego badania jest jego nieszkodliwość, szybkość oceny oraz możliwość przeprowadzenia badań dynamicznych (czyli w ruchu).

 • USG ortopedyczne

  jest również ważną metodą oceny stawów biodrowych u noworodków we wczesnym rozpoznawaniu ich wad wrodzonych.

 • Poradnia chirurgiczna zajmuje się podstawową diagnostyką i leczeniem w zakresie schorzeń chirurgicznych w trybie ambulatoryjnym:

  nowotwory (w zakresie i możliwościach działania poradni) głównie kontynuacja i uzupełnienie opieki onkologicznej, choroby tętnic, tętniczek i naczyń włosowatych, choroby żył, naczyń limfatycznych i węzłów chłonnych, niesklasyfikowane gdzie indziej, choroby układu trawiennego, zakażenia skóry i tkanki podskórnej, choroby przydatków skórnych, inne choroby skóry i tkanki podskórnej, choroby układu kostno - stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej w zakresie i możliwościach działania poradni, choroby układu moczowo - płciowego, w zakresie i możliwościach działania poradni a nie objętym opieką innych poradni specjalistycznych, urazy oparzenia, w zakresie i możliwościach działania poradni, odmrożenia, w zakresie i możliwościach działania poradni, zewnętrzne przyczyny zachorowania, w zakresie i możliwościach działania poradni, powikłania po wylewie, transfuzji i wstrzyknięciu powikłanie związane z ponownym przyrośnięciem i amputacją oraz inne powikłania opieki chirurgicznej i medycznej niesklasyfikowane gdzie indziej

 • Poradnia neurologiczna zajmuje się leczeniem z zakresu schorzeń układu mięśniowo

  – kostnego, chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz następstw urazów głowy, szyi, tułowia i kończyn. Badania diagnostyczne (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) wykonywane są na zlecenie lekarza w wysokospecjalistycznych ośrodkach.

“Profesjonalna opieka medyczna dla Ciebie i Twoich bliskich.”